Kas kodukindlustus katab äikesekahjud?

21. juuli 2011
Iga kodukindlustus ei pruugi kaitsta suviste äikesetormide tekitatud kahjude eest, sest kindlustuskaitse ulatus ning see, mida seltsid tormi all mõistavad, võivad erineda. Seega tasuks praegu üle vaadata, kas saate hüvitist, kui pikselöögist tekkinud ülepinge muudab olmeelektroonika kasutuskõlbmatuks.

Erinevatest tingimustest annab aimu sõna «torm» lahtiseletamine: kui ühe seltsi tingimuste järgi on torm siis, kui tuul puhub kiirusega vähemalt 18 meetrit sekundis, siis teisel seltsil võib olla tormi kriteeriumiks 21 meetrit sekundis puhuv tuul ning kolmas selts ei pruugi oma tingimustes tuule kiirust üldse märkidagi.

Seega tuleb enne kindlustuslepingu sõlmimist hoolikalt läbi lugeda kindlustustingimused, kus on kirjas, millised juhtumid on kindlustusjuhtumid ehk millal on kindlustusfirmal kohustus kahjud hüvitada. Samuti tuleb süveneda lepingu üldistesse piirangutesse ja välistustesse ehk millistel juhtudel puudub kindlustusandjal kohustus kahjusid hüvitada. Kui tingimustes jääb midagi ebaselgeks, tuleb võtta aega ja kindlustusseltsi töötajaga segaseks jäänud punktid läbi arutada, et vältida hilisemaid arusaamatusi. Täielikku artiklit loe siit